foto1
OPONY - SPRZEDAŻ I NAPRAWA
foto1
FELGI - SPRZEDAŻ I NAPRAWA
foto1
SERWIS MOBILNY - 24H
foto1
WYMIANA OLEJU
foto1
SILNIK I ZAWIESZENIE
Bełchatów, ul. Lipowa 70B

serwisowanie pojazdu

 

 

Geometria i zbieżność kół

Usługa jest wykonywana jest przez przeszkolony personel. To pewność wysokiej jakości dokonanego pomiaru i usługi.

 

 

 

Brak ustawionej prawidłowej geometrii i zbieżności kół skutkuje:

 • nierównomiernym zdzieraniem się opon
 • problemami z prowadzeniem samochodu
 • nieprawidłowym ustawieniem kierownicy

 

 

 

 

Po zakończeniu pomiarów otrzymają Państwo wydruk potwierdzający, w jakim stanie jest geometria i zbieżność po regulacji.

 

 

 

 

 

 

Amortyzatory

Amortyzator nigdy nie jest w 100% sprawny. Sprawność procentową mierzy się poprzez liczenie czasu przez jaki koło przylega do podłoża podczas wykonywania testu, stąd nawet nowy amortyzator nie osiągnie takiego wyniku. Należy zapamiętać, że wynik na poziomie 70% jest bardzo dobry, a nad wymianą amortyzatorów możemy się zastanawiać poniżej 40%. 

 

 

Oznaki zużycia amortyzatorów:

 • Wydłużona droga hamowania
 • Auto nierówno prowadzi się na zakrętach
 • Podskakujące koła
 • Wibrujący układ kierowniczy
 • Kołysząca się karoseria
 • Dobijanie zawieszenia
 • Efekt nurkowania podczas hamowania
 • Brak odporności na boczne podmuchy wiatru
 • "Przestawianie" pojazdu w czasie pokonywania np. torów kolejowych, poprzecznych uskoków
 • Nierówne zużycie opon
 • Olej na amortyzatorze
 • Szybkie zużycie elementów układu kierowniczego

Euromaster Oponex radzi zmienić amortyzatory co 80.000-100.000 kilometrów, ale regularna kontrola może pomóc w przedłużaniu życia amortyzatorów.

 

Kiedy wymienić amortyzatory:

 Wstępne sprawdzenie amortyzatorów jest dość proste i poradzi sobie z tym każdy kierowca. Wystarczy nacisnąć mocno karoserię w okolicy zderzaka i zobaczyć, ile razy auto wahnie się aż do całkowitego uspokojenia. Jeśli 2-3 razy, to nasze amortyzatory prawdopodobnie są w dobrym stani. Jeśli więcej, jest to zdecydowana oznaka, że amortyzator wymaga kontroli specjalisty. Warto też co jakiś czas obejrzeć okolice kół i sprawdzić, wycieki oleju z amortyzatorów. Wyciek oznacza konieczność ich wymiany.

 Pamiętaj! Amortyzatory zawsze wymienia się parami ze szczególnym uwzględnieniem tylnej osi. Kierowcy często o tym zapominają, przywiązując wagę jedynie do przodu. Może to doprowadzić do gięcia się osi. Jest to bardzo ważne również ze względu na fakt, że kierowca jadący samochodem nie jest w stanie ocenić sprawności tylnej osi, a to może okazać się bardzo zdradliwe i niebezpieczne.

 Domowe metody kontroli zawieszenia są doraźnym rozwiązaniem i nie wykażą ukrytych wad zawieszenia. Zalecamy wizytę w profesjonalnym serwisie, który kompleksowo sprawdzi stan naszego pojazdu. Warto udać się na wizytę szczególnie przez dłuższą podróżą, gdy nasz pojazd będzie w pełni zapakowany i obciążony. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych sytuacji na drodze i zapewnimy sobie komfort i bezpieczeństwo.

 

Rada Euromaster Oponex:

 • Sprawdzaj stan amortyzatorów regularnie dwa razy w roku
 • Poproś o wydruk ze stacji kontroli pojazdów - ułatwi to pracę Twojemu mechanikowi
 • W czasie jazdy omijaj ewentualne dziury w jezdni
 • Nie najeżdzaj gwałtownie na krawężniki
 • Dobór amortyzatorów zlecaj Ekspertom
 • Unikaj porad amatorów z portali internetowych i forum

 

 

 

 

Hamulce
Zapewnienie bezpieczeństwa naszych klientów stanowi główny priorytet firmy EUROMASTER Oponex Ryszard Markiewicz, który obejmuje bezpłatne przeglądy hamulców wszelkich typów pojazdów –zarówno osobowych, dostawczych jak i terenowych.

 

 

 

 Podczas przeglądu rutynowo sprawdzamy:

 • grubość i stan klocków hamulcowych,
 • zużycie tarcz hamulcowych,
 • poziom płynu hamulcowego.

W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości serwis EUROMASTER Oponex dokona fachowej wymiany zużytych elementów.

 

 

 

 

 

 

Akumulatory i oświetlenie

Przy zakupie akumulatora należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, która powinna być adekwatna do potrzeb naszego samochodu, jak również rozmieszczenie biegunów instalacji elektrycznej.

Firma Euromaster Oponex posiada w sprzedaży akumulatory wiodących producentów na rynku, m.in. 

Dobierz odpowiedni akumulator - wyszukiwarka akumulatorów BOSCH

 

Dobierz odpowiedni akumulator - wyszukiwarka akumulatorów Centra

 

Zapewniamy odpowiedni dobór i wymianę akumulatora.

 

Niskie temperatury nie sprzyjają zachowaniu nominalnych parametrów akumulatorów. W pełni sprawny akumulator, który w temperaturze +25°C ma 100% pojemności elektrycznej, w temperaturze 0°C będzie miał jej tylko 80%, a przy mrozie -25°C już zaledwie 60%. Jeżeli akumulator jest już częściowo rozładowany, to przy niskich temperaturach jego pojemność elektryczna będzie jeszcze mniejsza.

 

Gdy rozładuje się akumulator, serwis Euromaster Oponex Markiewicz przyjedzie na miejsce i sprawdzi ładowanie lub zamontuje nowy akumulator.(usługa dotyczy okolic Bełchatowa w godzinach otwarcia serwisu).

 

 

Stan oświetlenia  warto sprawdzać co kilka tysięcy kilometrów.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak wykonać czynność wymiany żarówki, lub obawiają się jakiegoś uszkodzenia, zapraszamy do Euromaster Oponex Markiewicz. W serwisie dysponujemy wiedzą na temat tego, jak to się robi w konkretnym modelu samochodu. Poza profesjonalną wymianą spalonej żarówki, sprawdzamy przy okazji stan oświetlenia całego pojazdu, sprawność instalacji elektrycznej i układu ładowania.

W przypadku auta wyposażonego w zaawansowany układ ksenonowy, zaleca się wymieniać żarówki ksenonów wyłącznie w serwisach.

 

 

 

 

 

Wycieraczki

Wycieraczki, pomimo stosowaniu zaawansowanych technologii produkcji i najlepszych materiałów, nieuchronnie ulegają zużyciu.Tarcie, zanieczyszczenia przywierające do szyb, przymarzanie wycieraczek, lód na szybie - to wszystko doprowadza do zużycia piór.

 

 

Okres, przy którym zalecana jest wymiana wycieraczek, zależy przede wszystkim od rodzaju wycieraczek (bezprzegubowe, przegubowe) oraz od intensywności eksploatacji samochodu. Przy przebiegu rocznym ponad 30 tys. km zaleca się wymianę co 6 miesięcy, szczególnie w przypadku pojazdów intensywnie użytkowanych i wykorzystywanych do celów zawodowych, gdzie istnieje konieczność jak najlepszej widoczności i jak najmniejszego oślepienia, także w nocy i przy mgle. Natomiast przy przebiegu poniżej 12 tys. km – raz na rok.

 

W Euromaster Oponex Markiewicz dobierzemy odpowiedni rozmiar wycieraczki, jak również zamontujemy je i zweryfikujemy stan ramion i tulei wycieraczek.