foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Bełchatów, ul. Lipowa 70B

serwisowanie pojazdu

 

Geometria i zbieżność kół

Usługa jest wykonywana jest przez przeszkolony personel. To pewność wysokiej jakości dokonanego pomiaru i usługi.

 

 

Brak ustawionej prawidłowej geometrii i zbieżności kół skutkuje:

  • nierównomiernym zdzieraniem się opon
  • problemami z prowadzeniem samochodu
  • nieprawidłowym ustawieniem kierownicy

 

 

 

 

Po zakończeniu pomiarów otrzymają Państwo wydruk potwierdzający, w jakim stanie jest geometria i zbieżność po regulacji.

 

 

 

 

 

 

 

Amortyzatory

 

 

 

Oznaki zużycia amortyzatorów:

Oponex radzi zmienić amortyzatory co 80.000-100.000 kilometrów, ale regularna kontrola może pomóc w przedłużaniu życia amortyzatorów.

 

Kiedy wymienić amortyzatory:

Rada Oponex:

 

 

Hamulce

 

 

 Podczas przeglądu rutynowo sprawdzamy:

Akumulatory i oświetlenie

Przy zakupie akumulatora należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, która powinna być adekwatna do potrzeb naszego samochodu, jak również rozmieszczenie biegunów instalacji elektrycznej.

Firma Oponex posiada w sprzedaży akumulatory wiodących producentów na rynku, m.in. 

Dobierz odpowiedni akumulator - wyszukiwarka akumulatorów BOSCH

 

Dobierz odpowiedni akumulator - wyszukiwarka akumulatorów Centra

 

Zapewniamy odpowiedni dobór i wymianę akumulatora.

 

Niskie temperatury nie sprzyjają zachowaniu nominalnych parametrów akumulatorów. W pełni sprawny akumulator, który w temperaturze +25°C ma 100% pojemności elektrycznej, w temperaturze 0°C będzie miał jej tylko 80%, a przy mrozie -25°C już zaledwie 60%. Jeżeli akumulator jest już częściowo rozładowany, to przy niskich temperaturach jego pojemność elektryczna będzie jeszcze mniejsza.

 

Gdy rozładuje się akumulator, serwis Oponex Markiewicz przyjedzie na miejsce i sprawdzi ładowanie lub zamontuje nowy akumulator.(usługa dotyczy okolic Bełchatowa w godzinach otwarcia serwisu).

 

 

Stan oświetlenia  warto sprawdzać co kilka tysięcy kilometrów.

Jeśli nie wiedzą Państwo jak wykonać czynność wymiany żarówki, lub obawiają się jakiegoś uszkodzenia, zapraszamy do Oponex Markiewicz. W serwisie dysponujemy wiedzą na temat tego, jak to się robi w konkretnym modelu samochodu. Poza profesjonalną wymianą spalonej żarówki, sprawdzamy przy okazji stan oświetlenia całego pojazdu, sprawność instalacji elektrycznej i układu ładowania.

W przypadku auta wyposażonego w zaawansowany układ ksenonowy, zaleca się wymieniać żarówki ksenonów wyłącznie w serwisach.